Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Kultura w sieci - słuchowisko dla dzieci

Utworzono dnia 03.07.2020

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania bajki  pt. "Opowieści babci Gruni" Edyty Zarębskiej. Projekt „Zrealizowano w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”, a słuchowisko powstało w studio Polskiego Radia...

czytaj dalej na temat: Kultura w sieci - słuchowisko dla dzieci

Biblioteka wznawia wypożyczanie książek

Utworzono dnia 07.05.2020

Szanowni Czytelnicy !

Bardzo się cieszymy, że możemy do Was wrócić, w  trosce o Czytelników i pracowników Biblioteki Publicznej w Sieradzu z/s w Charłupi Małej wprowadzone zostały nowe procedury bezpiecznego korzystania z jej usług.

Oto niektóre z nich:

Zwrot i wypożyczenia książek odbywa się
od poniedziałku do piątku w godzinach
 9.00 – 15.30
przerwy na pełną dezynfekcję: 11.00 - 11.15. 13.45 – 14.00

Od dnia otwarcia do zniesienia przez rząd nałożonych ograniczeń Biblioteka podlega częściowemu wznowieniu pracy. Obsługa Czytelnika ograniczona będzie wyłącznie do wypożyczeń i zwrotów materiałów bibliotecznych.

- Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu
i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeniu w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice. Bibliotekarze od Czytelnika są oddzieleni ekranami ochronnymi z pleksi.

W celu wypożyczenia książek Czytelnik powinien je wcześniej zamówić telefonicznie – 43 822 25 13, lub mailowo gbp.charlupia@pbp.sieradz.pl

- Zamówienie powinno zawierać tytuły zamówionych pozycji, telefon kontaktowy.
W przypadku braku numeru kontaktowego zamówienie nie będzie realizowane.

- My po skompletowaniu zamówienia oddzwonimy i poinformujemy o terminie jego odbioru. Zamówienie należy odebrać w ciągu dwóch dni.

Czytelnik ma obowiązek mieć założoną maseczkę ochronną lub inną osłoną twarzy stosowanie do obowiązujących przepisów.

  1. W bibliotece, w wydzielonym miejscu, może przebywać tylko jeden czytelnik z tym, że rodzic/ opiekun prawny może wejść do Biblioteki z maksymalnie dwójką dzieci do lat 13.
  2. Dzieci powyżej 13 roku życia są traktowane jak samodzielne osoby.
  3. W przypadku kolejki prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między oczekującymi
    ( 2 m).
  4. Do strefy zwrotu i wypożyczeń (przedsionek wejście boczne biblioteki) prosimy podchodzić pojedynczo i książki /audiooboki przeznaczone do zwrotu przekazać bibliotekarzowi.
  5. Zwrócone przez Czytelnika pozycje poddawane są 4-dniowej KWARANTANNIE
     i wyłączone z obiegu.
  6. W przedsionku Biblioteki w wejściu bocznym Biblioteki zostały umieszczone informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez Czytelników i jak postępować ze zwróconymi książkami w czasie zagrożenia COVID-19 i zabezpieczone są  środki do dezynfekcji rąk.

Ta sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, w trosce o nasze i Państwa bezpieczeństwo prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie zaleconych procedur.  

Najnowsze informacje z Biblioteki Narodowe

Utworzono dnia 05.05.2020

Najnowsze informacje z Biblioteki Narodowe
Skrócenie okresu kwarantanny książek w bibliotekach do 3 dni

W związku z najnowszymi wynikami badań nad koronawirusem Sars-CoV-2 Biblioteka Narodowa zmienia rekomendację dotyczącą okresu kwarantanny dla książek i innych publikacji przechowywanych w bibliotekach. Na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby). Nie zmienia się rekomendacji dla tektury i papieru – wirus jest aktywny do 24 godzin. Pozostałe rekomendacje dotyczące zabezpieczeń przed zakażeniem koronawirusem pozostają bez zmian. Ponieważ autorzy badań, na podstawie których skrócono rekomendowany okres kwarantanny, zalecają ostrożność przy interpretacji ich wyników, Biblioteka Narodowa rekomenduje wydłużenie kwarantanny, jeśli jest to możliwe w bibliotece, i potraktowanie okresu 3 dni jako minimalny. Po publikacji nowszych badań BN będzie weryfikowała swoje rekomendacje zgodnie z najnowszą wiedzą na temat koronawirusa.

Przypominamy, że przyjęte książki powinny zostać odłożone na okres minimum 3 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, innym pomieszczeniu bądź regale. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania. Należy pamiętać o założeniu rękawiczek. Nie wymaga się osobnych pomieszczeń na kwarantannę, ponieważ wirus nie przenosi się samodzielnie.

Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające. Nie należy naświetlać książek lampami UV z uwagi na to, iż światło to ma szkodliwy wpływ na materiały, z których wykonane są książki.

Przypominamy, że po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały.

czytaj dalej na temat: Najnowsze informacje z Biblioteki Narodowe

INFORMACJA

Utworzono dnia 30.04.2020

Drodzy Czytelnicy!

W związku z uchyleniem zakazu działalności bibliotek i możliwością ich otwarcia
od 4 maja 2020 roku w trosce o pracowników i czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieradzu
z/s w Charłupi Małej oraz jej Filii zostały opracowane nowe Procedury bezpiecznego korzystania z jej usług.Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w dniu dzisiejszym wystąpiłamdo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sieradzuz prośbą o konsultację i wydanie zgody na otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieradzu z/s w Charłupi Małej oraz jej Filii.Niezwłocznie po jej otrzymaniu placówka zostanie otwarta.

Pamiętajmy jednak iż zostaną wdrożone nowe procedury prowadzenia działalności bibliotecznej w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa.

O terminie otwarcia i nowych zasadach jej funkcjonowania będziemy Państwa informować na bieżąco.

                                                                                                      Z poważaniem  Małgorzata Ziarniak

czytaj dalej na temat: INFORMACJA

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

Utworzono dnia 04.05.2020

Zakaz korzystania z czytelni do odwołania!   Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28.04.2020r.   Cel wdrażania procedur:   Dodatkowe zwiększenie...

czytaj dalej na temat: Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

Informacja

Utworzono dnia 29.04.2020

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że 4 maja 2020 roku biblioteki mogą zostać otwarte. Decyzję o otwarciu biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem. Powinna ona zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do...

czytaj dalej na temat: Informacja

UWAGA!

Utworzono dnia 17.04.2020

Drodzy Czytelnicy, w związku z podejmowanymi działaniami mającymi na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
z dniem 16 marca 2020 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sieradzu z/s w  Charłupi Małej oraz jej filie
FB w Biskupicach 
FB w Chojnem 
FB w Grabowcu 

będą NIECZYNNE dla CZYTELNIKÓW  do ODWOŁANIA .
Zbiory biblioteczne, których termin zwrotu minął 12 marca, będą czytelnikom przedłużane przez Bibliotekę na okres 30 dni.
Zaplanowane  spotkania, prelekcje, lekcje biblioteczne, zajęcia, głośne czytanie bajek zostają odwołane.

Jednocześnie informujemy, iż w sprawach pilnych można się z nami skontaktować telefonicznie lub poprzez e-maila:

Telefon: 43 822 25 13

Kontakt e-mail: gbp.charlupia@pbp.sieradz.pl

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem MKiDN: https://www.gov.pl/web/kultura/zawieszenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-i-placowek-szkolnictwa-artystycznego 
 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Rekomendacje BN dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej

Utworzono dnia 17.04.2020

  Rekomendacje BN dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej   "Zdjęcie zakazu działalności bibliotek, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt. 2 oraz § 9 ust. 1 pkt. 1. Rozporządzenia Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020...

czytaj dalej na temat: Rekomendacje BN dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 30

W poprzednim miesiącu: 159

Wszystkich: 11937